Жалко! Локомотив (Пд) помечта, но отпадна от Тотнъм с високо вдигната глава (галерия+видео)

Локомотив (Пловдив) напусна Лига Европа с високо вдигната глава! Днес възпитаниците на Бруно Акрапович изиграха исторически двубой с английския Тотнъм и бяха много близо до това да поднесат огромна изненада. "Смърфовете" загубиха с 1:2 от много по-стойностния си съперник, след като поведоха в резултата с гол на резервата Георги Минчев (71). Хари Кейн (78) изравни малко по-късно от дузпа, а домакините останаха с девет души на терена след червени картони на Диниш Алмейда и Бирсент Карагарен. Танги Ндомбеле (85) направи пълен обрата, който беше достатъчен за "шпорите" да продължат в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

114 Локомотив (Пловдив) - Тотнъм
За "шпорите" това бе първо гостуване в България, а заради популярността на англичаните двубоят на "Лаута" ще бъде най-гледаният от днешните общо 43 мача от квалификациите за групите на Лига Европа. Общо в 51 държави на пет континента имаха възможност да проследят определяната предварително като неравна битка в Пловдив.
Наставникът на Локомотив Бруно Акрапович заложи на очакван стартов състав. На вратата застана Мартин Луков, пред когото действаше тройката Диниш Алмейда, Лукас Масоеро и Милош Петрович. Халф-бекове бяха Момчил Цветанов и Бирсент Карагарен, а зад Лукас Салинас действаше Парвиз Умарбаев и Петър Витанов. В атака Димитър Илиев помагаше на Анте Аралица.
Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо показа, че в никакъв случай няма да подцени днешния мач с избора си на стартов състав. Пред Лорис действаха Дейвис, Санчес, Дайър и Дохърти. В халфовата линия Хойберг и Сисоко помагаха на Джовани Ло Селсо, а атаката водеше Хари Кейн, като по фланговете действаха Сон и Бергвайн.
Още във втората минута на срещата Тотнъм създаде добра възможност за гол. Топката достигна до Хюн-Мин Сон, който финтира Петрович, след което шутира, но Мартин Луков успя да блокира удара с крак. В 10-ата минута "смърфовете" имаха голям късмет при удар на Бергвайн. Успоредно центриране по земя на Ло Селсо намери крилото оставен непокрит на пеналтерията. Оттам Бергвайн стреля от движение, а топката разтресе напречната греда. Локомотив отговори секунди по-късно с далечен шут на Анте Аралица, излязъл в аут. В 26-ата минута гостите от Лондон имаха сериозни претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза. Жозе Моуриньо беше бесен край тъчлинията след съдийското решение, а то бе, че Лукас Масоеро не е съборил Бергвайн в наказателното поле с нарушение, въпреки че на пръв поглед претенциите на англичаните бяха основателни.
Веднага след това удар на Хари Кейн от далечна дистанция мина покрай десния страничен стълб на вратата зад Луков. В 40-ата минута Сон пусна хубаво подаване към Кейн, който пробва триково с пета да продължи към вратата на Локомотив. Луков обаче внимаваше и улови.
В добавеното време на първата част Локомотив беше близо до гола. Пас на Митко Илиев в наказателното поле намери Бирсент Карагарен, който с човек на гърба успя да стреля към вратата. Шутът на крилото беше силен, но мина на сантиметри от горната греда.
Второто полувреме започна със ситуация за "шпорите". Атака на Дейвис по левия фланг завърши с центриране на левия бек по земя. В наказателното поле Сон отклони, но за късмет на Луков топката не намери очертанията на вратата. В 58-ата минута Луков направи ново спасяване, след като Хари Кейн стреля към вратата му от няколко метра. Нападателят на английски национален отбор се възползва от свалена топка от Ло Селсо, но шутът му беше в обсега на вратаря.

В 71-ата минута Джовани Ло Селсо опита техничен удар към десния ъгъл. Топката профуча опасно покрай гредата и нулевото равенство се запази. В 70-ата минута резервата Георги Минчев попари "шпорите". Митко Илиев отклони центриране от корнер на първа греда. Защитата остави Минчев непокрит и нападателят прати топката във вратата за 1:0.
Радостта на "смърфовете" не продължи дълго, тъй като Хари Кейн изравни за гостите в 78-ата минута след безпощадно изпълнение на дузпа. Домакините пък останаха с девет души на терена. След центриране в наказателното поле към втора греда, Мартин Луков се сблъска с противников играч и падна на земята. Топката обаче беше отклонена към вратата на "смърфовете", а Диниш Алмейда спря пътя с ръце на самата голлиния. За това той видя червения картон, а гостите получиха правото да изпълнят дузпа. В суматохата в наказателното поле Карагарен пък получи втори жълт и респективно червен картон. Националът си позволи да разкопае точката за изпълнение на дузпа, което не остана незабелязано от главния съдия.
В 81-ата минута удар на Кейн с глава от метър разстояние беше отразен от Луков по блестящ начин. В 85-ата минута обратът за лондончани беше факт. Гостите разиграха на висока скорост при своя атака, а Лукас Моура получи отдясно и центрира в наказателното поле. Там Ндомбеле не очакваше топката, но все пак успя да сложи крак, а кълбото бавно влезе в мрежата на Луков.
В добавеното време "шпорите" контролираха топката и дори създадоха няколко опасности, с които защитата на Локомотив успя да се справи.

ЛОКОМОТИВ - ТОТНЪМ 1:2
1:0 Георги Минчев (71)
1:1 Хари Кейн (78)
1:2 Танги Ндомбеле (85)