Лийдс отпадна от турнира за Купата на лигата

Завърналият се в Премиър лийг отбор на Лийдс изненадващо отпадна още във втория кръг на турнира за Купата на лигата в Англия.

Йоркширци бяха елиминирани у дома от третодивизионния Хъл Сити след дузпи.
Гостите първи стигнаха до гол на "Елънд Роуд" чрез Малик Уилкс в петата минута. В добавеното време на втората част Езджан Алиоски възстанови равенството.

Победителят беше определен едва след изпълнението на 17 дузпи. Джейми Шекълтън пропусна за Лийдс, а след това Алфи Джоунс беше точен.
Другата изненада от вечерта беше успехът на втородивизионния Брентфорд като гост над елитния Саутхамптън с 2:0.Уест Бромич нямаше проблеми и спечели с  3:0 над Харогейт Таун.

Още резултати

:
Ипсуич - Фулъм 0:1 (Митрович 38)
Бристол Сити - Нортхемптън Таун 4:0 (Мартин 43, Палмър 48, Семеньо 82, Палмър 88)
Евертън - Салфорд 3:0 (Кийн 8, Сигурдсон 74, Кийн 87)