Лудогорец победи Локомотив (ГО) при дебюта на Вердон

Лудогорец победи в контрола втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1. Срещата беше неофициален дебют за новото попълнение Оливие Вердон, който остана на терена до последния съдийски сигнал. Мачът се игра в две полувремена по 40 минути.
Още в 3-ата минута след подаване на Икоко отдясно Ману нацели гредата. След това пък Текпетей бе изведен зад защитата от Каули, но се засуети и бе блокиран от Таушанов. В 7-ата минута "железничарите" поведоха. След отлично подаване отляво опитният голмайстор Владислав Мирчев не сбърка. Последваха пропуски на Ихинио и Доминик Янков, преди логичното да се случи в 36-ата минута. Тогава Бърнард Текпетей реализира, след като се възползва от центриране в наказателното поле и елегантно преодоля Християн Христов - 1:1.
Лудогорец стигна до пълния обрат в 52-ата минута. Тогава след поредната многоходова атака Икоко намери младока Цветослав Петров, който с първото си докосване без проблеми вкара за 2:1.