Младата звезда на Лион получи капитанската лента и провали тима (видео)

Лион допусна първа загуба за сезона в Лига 1. В отложен двубой от 1-ия кръг "хлапетата" отстъпиха с 1:2 на Монпелие и са в долната половина на таблицата с 4 точки. Още преди почивката червен картон получи звездата на Лион Усем Ауар, който днес бе с капитанската лента.

И двата гола за домакините вкара Тежи Савание. В 81-ата минута ветеранът Виторино Илтон от Монпелие също беше изгонен за грубо нарушение в наказателното поле, а Мемфис Депай реализира дузпата, но до края Лион не успя да избегне поражението.
В 4-ата минута Карл Токо-Екамби уцели гредата, а домакините отговориха в средата на терена, когато Анди Делор пропусна от чиста позиция. В 37-ата минута Лео Дюбоа изблъска съперник в наказателното поле и реферът Франсоа Летисие даде дузпа за Монпелие, превърната в гол от Савание.

В края на полувремето Ауар влезе опасно в крака на противников футболист и беше изгонен. Въпреки това, през втората част Лион създаде много опасности пред вратата на домакините и можеше да стигне поне до равенство.

В 59-ата минута обаче Савание овладя топката в наказателното поле след подаване на Михайло Ристич и за втори път простреля Антони Лопеш. Десетина минути преди края Виторино Илтон направи дузпа и получи червен картон, а Депай не сбърка от бялата точка.
Втората победа през сезона изкачи Монпелие на 5-о място вкласирането с актив от 6 точки.  Водят Рен, Монако и Лил с по 7 точки.