Летящ старт за Арсенал, новите попълнения радват Артета (видео)

Арсенал записа летящ старт на новия сезон в Премиър лийг, след като надигра категорично с 3:0 новака Фулъм като гост в откриващия мач от шампионата. Александре Лаказет (9'), Габриел (49') и Пиер-Емерик Обамеянг (57') се разписаха в лондонското дерби, играно на "Крейвън Kотидж". Освен от победата, мениджърът на "топчиите" Микел Артета трябва да е доволен и от новите си попълнения, след като Габриел се разписа, а Вилиан направи две асистенции, имаше роля при първия гол и веднъж удари гредата. Така Арсенал затвърди положителната тенденция от последните шест седмици, в които спечели ФА Къп, "Къмюнити шийлд" и записа успешен старт в Премиър лийг. Отборът на Фулъм, който се завърна в елита след само един сезон в Чемпиъншип, пък не успя по никакъв начин да се противопостави на лондонския си съперник.

Скот Паркър заложи на 10 от 11-те играчи, които стартираха във финалния плейоф за влизане в Премиър лийг. Иван Кавалейро замени Боби Декордова-Рийд. Голмайсторът на отбора от миналия сезон Александър Митрович остана на скамейката за началото. Там бе и привлеченият под наем от Пари Сен Жермен Алфонс Ареола.

В състава на Арсенал имаше двама дебютанти - новите бразилски попълнения Вилиан и Габриел. Иначе промените в сравнение с мача за "Къмюнити Шийлд" с Ливърпул бяха четири. Тиърни действаше като централен защитник в схема с трима централни бранители. Белерин и Майтланд-Найлс бяха халф-бекове. Бернд Лено стартира на вратата. Мохамед Елнени и Александре Лаказет също стартираха.
Гостите започнаха малко нервно и допуснаха две по-напрегнати ситуации пред своята врата в първите минута. Още в началото Габриел пропусна дълго подаване в задни позиции на Мейтланд-Найлс. Лено трябваше да излезе напред и да се намеси с крак пред Камара.
В седмата минута Кавалейро отправи изстрел от 20-ина метра, но Лено отново се намеси. Две минути след това Арсенал поведе в резултата след доста куриозна ситуация. Обамеянг центрира отляво, Джака не успя да засече добре, а след това и Тим Рийм не съумя да изчисти. Топката стигна до Вилиан, който стреля отблизо. Родак изби, но Лаказет направи добавка отблизо, вкарвайки първия гол за сезона в Премиър лийг.
В 27-ата минута Вилиан изпълни много добре пряк свободен удар от около 20 метра, след който топката срещна основата на лявата греда. Десетина минута след това Обамеянг получи добър извеждащ пас и стреля в близкия ъгъл с левия крак, Родак не се намеси много добре и изпусна топката, но след това успя да я улови.
В 49-ата минута Арсенал увеличи аванса си, след като Габриел засече с глава центриране на Вилиан от корнер и отбеляза дебютното си попадение в Премиър лийг. Хектор не направи нищо, за да попречи на бразилеца, а Родак също се намеси лошо, позволявайки на топката да мине между краката му.
В 57-ата минута Обамеянг окончателно сложи точка на спора. Вилиан му изпрати много качествен пас от дълбочина, който габонецът овладя перфектно с гърди, след което стреля красиво в горния десен ъгъл.
Лаказет и Обамеянг пропуснаха по още една чудесна възможност до края.