Левски разби "червените" в дербито на U19 (видео+галерия)

Отборът на Левски спечели категорично дербито с ЦСКА-София от шестия кръг на първенството
при 19-годишните. На помощния терен на стадион "Георги Аспарухов" момчетата на Иво Градев разбиха с 3:0 "червените". Два гола преди почивката отбеляза Димитър Иванов (16, 22), а в края на мача Стелиън Георгиев (84) оформи крайния резултат. Успехът е пети поред за втория тим на "сините", който продължава да е лидер в първенството с актив от 19 точки, като все още няма поражение. Загубата пък е трета за играчите на Добромир Митов, които имат едва пет мача.

На трибуните имаше сериозно присъствие на доста популярни личности от родния футбол - Цанко Цветанов, Валери Божинов, Станислав Иванов, Живко Миланов, Асен Букарев, треньорът на Левски Георги Тодоров, Геле Станков и други.
"Сините" доминираха изцяло през първата част, а над всички на терена бе Димитър Иванов, който реализира и двете попадения до почивката. Първото дойде след центриране отдясно по атаката на "сините", а играчът с номер 11 хладнокръвно реализира отблизо в 16-ата минута.Вторият гол падна в 22-ата минута след неразчетени действия в отбраната на гостите, а Димитър Иванов отново наказа вратаря на "червените" Борислав Иванов. Този път той се разписа с диагонален изстрел. За Левски добро впечатление направиха още централният нападател Мартин Петков, който беше много подвижен, както и полузащитникът Даниел Начев, който пък се отличи с няколко ключови подавания.

ЦСКА-София имаше слаба първа част с едно единствено положение. Бранителят Мартин Сотиров отправи удар с глава право в ръцете на вратаря на Левски Иван Андонов.

През първите 15 минути на второто полувреме играчите на Митов значително подобриха играта си. Действията се развиваха основно в полето на "сините", но отново нямаше нищо опасно за вратаря на домакините.
В 76-ата минута гредата спаси гостите. Дани Начев шутира, вратарят Борислав Иванов изби топката в горната греда и се стигна само до ъглов удар. 180 секунди по-късно гредата спаси домакините. Този път Мартин Аврамов стреля силно от 25 метра, но нямаше късмет, като топката разтресе десния стълб на вратата на Левски.
Шест минути преди края всичко свърши, след като Стелиън Георгиев отбеляза трети гол в полза на "сините". Халфът се разписа с удар от средна дистанция с левия крак, а рикошет в бранител на "червените" също помогна топката да спре в мрежата.
Така Левски спечели 3:0, след като доминираше през първото полувреме и увеличи преднината си в първенството. Играчите на Градев имат 24 отбелязани гола и едва две допуснати попадения от седем срещи, а единствените точки бяха загубени в Бургас срещу Нефтохимик (1:1) във втория кръг. Сега пред тима от "Герена" предстои гостуване на Сокол (Марково).

Отборът на Добри Митов записа трето поредно поражение като гост, след като отстъпи с 0:1 от Славия, 1:4 от Септември и сега от Левски (0:3). "Червените" приемат Царско село в следващия кръг.
ЛЕВСКИ (U19) - ЦСКА-София (U19) 3:0
1:0 Иванов (16)
2:0 Иванов (22)
3:0 Георгиев (84)

ЛЕВСКИ (U19): 1.Иван Андонов, 4.Симоне Игнатов, 21.Костадин Илиев, 17. Владимир Сиромахов, 15 Богдан Костов, 20. Стелиън Георгиев, 6. Радослав Гайдев (к), 8. Даниел Начев, 11. Димитър Иванов, 23. Ивайло Христов, 9. Мартин Петков
Резерви: 33. Иван Топалов, 16. Петър Войнов, 13. Мартин Оков, 10.Марин Петков, 14. Стефан Стефанов, 18. Александър Мицев, 19. Самуил Беримски
Треньор: Иво Градев

ЦСКА-София (U19): 1. Борислав Иванов, 2. Цветомир Йорданов, 3. Калоян Пахливанов, 4. Мартин Сотиров, 5. Кристиян Аврамов, 10. Мартин Аврамов, 8. Калоян Стоилов, 6. Емил Ценов (к), 7. Димитър Михайлов, 11. Максим Киров, 14. Цветомир Цанев
Резерви: 30. Ивайло Илиев, 20. Веселин Борисов, 17. Данаил Стойчев, 15. Георги Манев, 16. Иван Донец, 18. Христо Арсов, 19. Стоян Гюров