Алесандро Диаманти е футболист номер 1 за сезона в Австралия

Бившият италиански национал Алесандро Диаманти завърши по най-добрия начин първия си сезон в австралийското първенство, след като спечели индивидуалната награда "Джони Уорън Медал", който се връчва на най-добрия футболист през сезона.

37-годишният полузащитник беше в основата на достигнатия полуфинал от Уестърн Юнайтед в местната А лига в първия сезон на клуба от Мелбърн след включването му.

Диаманти спечели гласуването, събирайки най-много точки от вота на бивши играчи, съдии, експерти от телевизиите и журналисти. Втори се нареди носителят на този медал от сезон 2016/2017 Милош Нинкович, който играе за шампионите от ФК Сидни.

Французинът Ерик Moмбаертс, който по време на първия си сезон в Австралия успя да класира Мелбърн Сити на финал, беше избран за треньор на годината.