100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Резервите на ПСЖ се провалиха в гостуването на Ланс (видео)

Отборът на Ланс постигна престижна победа с 1:0 над шампиона на Франция Пари Сен Жермен в сблъсъка между двата тима от 2-ия кръг в Лига 1. Домакините на стадион "Феликс Болер" се възползваха максимално от проблемите на парижани и взеха трите точки. Единственият гол в мача реализира Игнатиус Ганаго в 57-ата минута, но "жълто-червените" пропуснаха още няколко добри възможности.

ПСЖ пристигна за този мач без седем основни играчи, сред които и големите звезди Килиан Мбапе, Неймар и Мауро Икарди. Така Томас Тухел на практика пусна резервния си състав.

Първото полувреме не бе особено вълнуващо за гледане. Единственото по-интересно положение бе създадено от домакините. В 17-ата минута Галанг се освободи в наказателното поле и стреля, но топката се отби от гредата.

Ланс продължи да бъде по-опасен и в 57-ата минута стигна и до откриване на резултата с огромна помощ от вратаря Марчин Булка. Младият страж сгреши едно подаване и подари топката на Галанг, който отне и отблизо вкара за 1:0.

След това домакините пропуснаха още две добри възможности да удвоят преднината си в 57-ата минута чрез Симон Банза и в 79-ата минута чрез Флориан Сотока, като и двамата не успяха да вкарат с глава от удобни позиции.

Едно от малкото положения за гостите бе в 67-ата минута, когато Андер Ерера стреля от фаул, но над вратата.

Така Ланс заслужено стигна до успеха и записа първи три точки в актива си за сезона. За ПСЖ това на практика бе първи двубой за кампанията, като така шампионите остават с нулев актив след това поражение.