Медведев спечели руската битка в Ню Йорк

Третият поставен в схемата и миналогодишен финалист от US Open Даниил Медведев се класира за полуфиналите на турнира в Ню Йорк, след като спечели със 7:6 (6), 6:3, 7:6 (5) срещу сънародника си Андрей Рубльов. Така Медведев, който имаше здравословни трудности в третия сет, даде заявка за нещо голямо в "Голямата ябълка".

Нещо повече - Медведев няма загубен сет в турнира до момента, а в полуфиналите ще се изправи срещу победителя измежду
Доминик Тийм и Алекс де Минор.

Мачът срещу Рубльов продължи 2 часа и 27 минути. Миналогодишният финалист реализира 16 аса. Той допусна цели 37 непредизвикани грешки, но направи и много повече уинъри от съперника си - 50. Медведев не допусна и да се изправи пред точка за пробив, а съперникът му трябваше да спасява една опасност и не успя да се справи, докато Медведев реализира 100-процентова успеваемост.