Зверев проспа първия сет, но пребори Чорич след сериозна битка (видео)

Поставеният под №5 Александър Зверев за втори път в кариерата си ще играе на полуфинал на турнир от "Големия  шлем". След като в началото на годината достигна до тази фаза на Australian Open, сега 23-годишният германец го направи и на Откритото първенство на САЩ. В първия четвъртфинал при мъжете Зверев надви поставения под №27 хърватин Борна Чорич с 1:6, 7:6 (5), 7:6 (1), 6:4 след 3 часа и 25 минути игра. Германецът заби 18 аса, но допусна и стряскащите 12 двойни грешки в мача, който все пак бе спечелен от световния №7.

Така Зверев се поздрави с втора победа срещу Чорич в петия мач между двамата. Двамата вече имаха един мач на US Open - през 2017 година, когато хърватинът постигна драматична победа във втория кръг с 3:6, 7:5, 7:6 (1), 7:6 (4). Сега обаче 23-годишният Чорич, който изигра епичен мач срещу Стефанос Циципас в третия кръг и изхвърли 22-годишния грък от турнира след 6 спасени мачбола, преклони глава пред Зверев, който за място на финала ще спори с канадеца Денис Шаповалов или испанеца Пабло Кареньо Буста.
Германецът проспа първия сет, в който Чорич след 1:1 направи серия от пет поредни гейма. В средата на втората част хърватинът реализира пробив, който му позволи да поведе с 4:2. Зверев обаче успя бързо да върне брейка, изравни за 4:4 и сетът трябваше да бъде решен в тайбрек. Зверев го измъкна със 7:5 и вече дишаше по-спокойно. В третия сет германецът пръв проби, но Чорич направи рибрейк за 2:2. До края на частта нямаше повече пробиви, а във втория пореден тайбрек в мача Зверев не остави шансове на съперника си - 7:1.
В петия гейм на четвъртия сет Чорич пропиля отлична възможност. Той пропусна 4 брейкпойнта, включително от 0:40, а малко след това, в осмия гейм, Зверев проби подаването на хърватина за 5:3, което се оказа решаващо. Макар и не по най-гладкия начин, Зверев затвори сета с 6:3, с което спечели мача и се класира на полуфиналите.
Интересно за отбелязване е, че за първи път от 25 години германски тенисист достига до полуфиналите на US Open. През 1995 година това прави Борис Бекер, като губи от Андре Агаси в спора за място на финала.