Беларус стигна до труден успех

Беларус спечели втория си мач от настоящата кампания в Лигата на нациите. Тимът на Михаил Маркел спечели с 2:1 гостуването си на Казахстан с гол четири минути преди края.

Лисакович отбеляза победното попадение. Странично хвърляне на Суюмбайев към вратаря бе пресечено от играча на гостите. Влезлият като резерва Лисакович преодоля стража и прати топката в мрежата.

През първата част нямаше много положения, а Бордачев откри резултата в 53-ата минута. Той се разписа след удар с глава и даде преднина на Беларус. Казахстан отговори в 62-ата минута. Тогава далечен удар на Вороговский бе отразен от вратаря Гутор, но топката отиде на пътя на Аймбетов, който изравни.

С този успех Беларус има актив от 3 точки, колкото има и Казахстан. По-късно днес в другия мач от група 4 на Лига C Албания посреща Литва.