Геният на Мбапе донесе победата на Франция над Швеция (видео + галерия)

Франция започна с победа участието си в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Световният шампион спечели с 1:0 като гост на Швеция в срещата между двата тима от Лига "А", група 3. Героят за "Петлите" на "Френдс Арена" бе звездата на тима Килиан Мбапе, който отбеляза красив гол в 41-ата минута и така донесе трите точки на своя тим. В самия край на мача гостите получиха дузпа, но Антоан Гризман пропусна от бялата точка.

Домакините залагат на Маркус Берг и Робин Куайсон в атака, а Емил Форсберг и Себастиан Ларсон ще бъдат на двете крила. Албин Екдал и Кристофър Олсон ще започнат в средата на терена.

"Петлите" пък започват срещата с Килиан Мбапе и Оливие Жиру в предни позиции, а зад гърба им ще ги подкрепя Антоан Гризман. Люка Дин и Лео Дюбоа ще действат като халф-бекове, а в средата играта ще градят Нголо Канте и Адриен Рабио.

В началото двата отбора стояха доста равностойно на терена, но играта бе позиционна и без реални положения пред двете врати. Едва в 15-ата минута Михаел Лустиг отправи бомбен шут от близо 30 метра, който не бе много далеч от целта.

Домакините създадоха и второто по-интересно положение в мача. В 38-ата минута Маркус Берг бе изведен очи в очи с Юго Лорис, но вратарят направи блестящо спасяване, а след това при опита за добавка Форсберг също не успя да отбележи от малък ъгъл.

31 Швеция - Франция 0:1

Франция обаче откри резултата с първата си възможност в мача. В 41-ата минута Килиан Мбапе показа невероятната си класа. Той пое топката на тъчлинията, напредна в наказателното поле, премина през двама защитници и от почти нулев ъгъл успя да промуши топката във вратата за 0:1.

В самия край на първата част Куайсон обстрелва вратата на гостите с глава, но бе далеч от целта.

Втората част започна с шанс за "Петлите". В 53-ата минута Оливие Жиру получи добро центриране в наказателното поле, но с глава не успя да отбележи.

В 66-ата минута домакините отговориха с далечен изстрал по земя на Ларсон, който обаче бе слаб и мина встрани от вратата.

В 77-ата минута гостите имаха нов шанс, но Гризман стреля над вратата.

В 80-ата минута Дюбоа центрира коварно отдясно и вратарят Робин Олсен само изгледа как топката тупна на напречната греда.

Домакините организираха нелоша атака в 84-ата минута, когато топката бе свалена в наказателното поле за Джон Гуидети, който обаче не успя да отправи достатъчно точен удар.

След това в 88-ата минута Форсберг отправи доста по-опасен шут от дистанция, който доста затрудни Юго Лорис, но ветеранът все пак се справи.

В добавеното време и Маркус Берг опита диагонален изстрел, но след рикошет топката мина встрани от вратата. При последвалия корнер Гуидети не успя да отбележи от добра позиция.

В добавеното време Виктор Линдельоф сбърка и позволи Марсиал да излезе зад гърба му сам срещу вратаря, а защитникът го задържа за дузпа. Антоан Гризман обаче пропусна от бялата точка.

Все пак Франция взе първи три точки в турнира, докато Швеция остава с нулев актив. Следващият двубой на "Петлите" е с Хърватия у дома, докато "Тре кронур" гостуват на Португалия.