Царско село пусна първи гол през сезона, след което осъществи пълен обрат

Отборът на Царско село победи Септември (Симитли) с 3:1 в контролна среща, която се игра на стадион „Арена Царско село“. Втородивизионният тим стана първия отбор, който отбелязва гол във вратата на „царате“ този сезон. В 13-ата минута точен за гостите бе Илия Карапетров.

Момчетата на Любо Пенев успяха да обърнат мача, а до почивката реализираха едно попадение. Мирослав Будинов бе точен в 39-ата минута, след като се възползва от асистенция на Емануил Манев.

В 54-ата минута Царско село поведе с 2:1. Голът реализира намиращия се на проби кипърец Панайотис Лука. 19-годишният футболист идва от футболната академия на Аталанта. Той е юношески и младежки национал на Кипър. През изминалия шампионат Лука е бил част от словашкия Серед, където изиграва 12 мача. Той се мести от Кипър в Италия през 2016 година и става част от юношеските формации на Аталанта.

Крайното 3:1 оформи Борис Галчев малко преди края на срещата. Опитният футболист се разписа от пряк свободен удар.

ЦАРСКО СЕЛО – СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ 3:1

0:1 Илия Карапетров 13
1:1 Мирослав Будинов 39
2:1 Панайотис Лука 54
3:1 Борис Галчев 81

ЦАРСКО СЕЛО: Михаил Иванов, Хулио Родригес, Мартин Кавдански, Васил Божинов, Дилан Мертенс, Ивайло Марков, Симеон Мечев, Емануил Манев, Андерсон Кордейро, Мохамед Брахими, Мирослав Будинов (Джони Пласид, Антонио Георгиев, Борис Галчев, Реян Даскалов, Салиф Сисе, Панайотис Лука)

СЕПТЕМВРИ: Чарли Тейлър, Здравко Карадачки, Кристиян Михайлов, Христо Младенов, Николай Стоилков, Владимир Гогов, Симеон Чакъров, Анатоли Лутейски, Кирил Николов, Илия Карапетров, Доминик Мамча-Симонс (Валентин Обретенов, Йоан Петров, Викторио Георгиев, Дани Тейлър, Даниел Стоянов, Руслан Иванов)