100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Александър Димитров посочи причините за загубата от Русия

България загуби от Русия и ще се надява на чудо
Селекционерът на младежкия национален отбор на България Александър Димитров посочи кадровите проблеми като една от основните причини за загубата с 0:2 от Русия на "Арена Химки" в квалификационен мач за Евро 2021.

Загубата отдалечи младите „лъвове“ от целта им да се класират за европейските финали – тимът на Александър Димитров е на четвърто място в Група 5 с актив от 8 точки, а след вчерашните двубои лидер продължава да е „Сборная“ със 17 пункта, следван от тима на Полша, който вече има 13, след като разгроми Естония с 6:0 като гост.

"Поздравления за Русия, победата им е напълно заслужена. Ще започна с това, че не можахме да повикаме седем души, които играха в първия мач между двата отбора в София. Допуснахме гол твърде рано, още в първата минута, и  нещата се объркаха.

Някои играчи в предни позиции не показаха пълните си възможности, въпреки че много се стараха.  Имахме проблеми с изграждането на атаките, с последния пас и с преодоляването на центъра на отбраната, където бяха Дивеев и Евгениев", заяви Димитров.