Златно лято за школата на Металург Перник на Купа "Черно Море 2020"

На приключилия силен  турнир за деца купа "Черно Море 2020", който се проведе в Бяла и Обзор, школата на Металург Перник постигна отлични резултати. Набор 2008 и набор 2012 се окичиха със златните медали, с бронза се закичиха набор 2006/2007 и набор 2009, а малко не стигна на набор 2010 да се окичи с медали и завърши четвърти.

Набор 2008 спечелиха всичките си мачове с тотално надмощие над всички съперници. Металурзи бяха най-добрият отбор на турнира и закономерно взеха златото. Перничани проведоха много добра подготовка, в която всички деца вложиха максимално старание в тренировъчния процес, на турнира надеждата Даниел Димитров разкъса противниковите мрежи с цели 8 попадения.

Набор 2012, със страхотен отборен дух и себераздаване от всички деца, успя да спечели 1-вото място. Малките металурзи направиха страхотно впечатление в първия си международен турнир.Момчетата на треньора Роберт Владимиров, показаха невероятно израстване, като още преди турнира играха страхотно в контролните срещи.

Набор 2006/2007 взе 3-то място на турнира Купа Южно Черно Море в Обзор. Батковците в школата на Металург стартираха ударно с две победи и 13 отбелязани гола в двата мача. В третия двубой се изправиха срещу именития съперник от ПФК Черно Море Варна и загубиха след слабо първо полувреме. Похвално е, че перничани се върнаха в мача през втората част и доминираха до края на двубоя, което ги изведе с високо вдигнати глави. Последва още една загуба от отбора на Розова Долина, където късметът и попречи да се оползотвори надмощието над съперника. В последния решаващ за класирането мач, Металург победи вторият отбор на Розова Долина с 4:0, което ги изкачи на почетната стълбичка, окичени с медали!

Набор 2009 се класира на 3-то място, като с равни точки останаха първите три отбора и само голова разлика раздели металурзи от 1-вото място. Талантите Калоян Деянски и  Даниел Димитров се отличиха съответно с 7 и 6 попадения.

Набор 2010 стартира уверено турнира с победа над Олимпик Варна. След което перничани се изправиха срещу много силни съперници,които не можаха да преодолеят. Металурзи оставиха сърце и душа във всеки един двубой, като се раздадоха във всички мачове. Умората си каза думата в някои моменти, както и липсата на ротации в състава. От треньорския щаб са убедени, че с упорита работа и желание от децата малчуганите ще надграждат своето представяне.