Куп пропуски спряха полета на Локо (Сф) срещу Миньор (Пк)

Лидерът във Втора лига Локомотив (София) загуби първите си точки през този сезон. "Железничарите" направиха куп пропуски и стигнаха само до 0:0 с Миньор (Перник) в дербито от 5-ия кръг. Големият грешник за "червено-черните" бе Светослав Диков, който на два пъти пропусна от два метра да се разпише, а в 86-ата минута изпусна и дузпа, след като подходи несериозно към изпълнението от бялата точка. Веднъж и гредата спаси гостите преди почивката.

На стадион "Локомотив" в "Надежда" имаше много публика за втория ешелон на България. Многобройна агитка на гостите подкрепяше "чуковете", а основната трибуна на Локомотив от години не бе побирала толкова много публика в мач за първенство. Сериозна част от феновете на домакините, влязоха след началото на срещата, тъй като имаше голяма опашка на входовете в Сектор "А".Локомотив, който гони директна промоция в елита, определено трябва да съжалява, че не продължи победната си серия и не увеличи преднината си на върха. Четирикратният шампион на България остана лидер и вече има 13 точки, докато "жълто-черните" делят втората позиция с Кариана (Ерден), като и двата тима са с по десет точки.

44 Локомотив (София) - Миньор (Перник)
Треньорът на "червено-черните" Иван Колев заложи на същите 11, които разбиха с 5:2 Септември (София) на "Драгалевци" през изминалия кръг. Ивайло Василев бе вратар, а Педро Ферари, Марио Петков, Матеус Роча и Мики Орачев бяха четиримата защитници. Владимир Семерджиев и Валентин Николов бяха опорните халфове, докато Александър Александров, Илиян Стефанов и Денислав Станчев действаха зад Светослав Диков.
Юрий Васев бе направил само една рокада от победата с 2:1 над Нефтохимик. Павлин Чиликов бе заменен от Стивън Милчев. Пред вратаря
Даниел Леонтиев в защита действаха
Андреас Васев, Антон Славчев, Тони Стоичков и Виктор Райчев. Тримата титулярни халфове бяха
Веселин Васев, Илиян Илиев и Кристиян Слишков, докато офанзивните футболисти бяха Томислав Павлов, Милчев и Калоян Йосифов, който водеше атаката.

Първата опасност беше за гостите, когато Йосифов нахлу добре в наказателното поле, но от пет метра стреля лошо и встрани от вратата.
Домакините станаха по-активни с изминаването времето, като Илиян Стефанов отново беше сред най-дейните. Плеймейкърът пробва и един удар, а често се опитваше да намери пространства за Диков. Таранът също доста се бореше, но именно след негова асистенция Локомотив пропусна най-добрата си възможност. Това се случи в 44-ата минута, когато Станчев уцели гредата на празна врата.
Валентин Николов намери Диков, който свали топката на Александров, но след последвал рикошет, тя се озова в Станчев, той обаче разочарова публиката с удар в гредата.
Преди това и Марио Петков пробва рефлекса на Даниел Леонтиев, но стражът нямаше проблем след слабия удар на защитника.
На почивката двамата треньори направиха по една промяна. Наско Милев смени Станчев за домакините, докато Любомир Христов влезе на мястото на Илиан Илиев.

Слънцето над "Надежда" се скри и това позволи на играчите да вдигнат оборотите. Домакините пропуснаха две положения. Милев с глава направи сериозен пропуск, а Стефанов проби през центъра, но изстрелът му не попадна в целта.
Гостите не останаха длъжни и също пробваха два пъти рефлекса на Василев, но без да го затруднят особено. В 60-ата минута невероятен пропуск направи Диков. Най-добрият за домакините Стефанов нахлу отдясно и центрира остро на задната греда, където таранът се хвърли на шпагат, но не уцели добре топката, която се отби в другия му крак и не попадна в празната врата.

Малко след това гол на Кристиян Слишков се разписа след удар на резервата Даниел Гогов. Попадението обаче правилно беше отменено, тъй като крилото беше в положение на засада.

В 77-ата минута Александров пробва да изненада Леонтиев от фаул, но стражът изби в корнер.
Отново Диков пропусна в 79-ата минута от отлична позиция, като стреля над гредата с акробатичен изстрел. В 84-ата минута Диков отново не вкара на няколко метра от вратата. Той се освободи от персоналния си пазач, но на два метра пред голлинията се размина с топката.
Локомотив (София) затегна обръча пред вратата на Миньор и в 86-ата минута получи право на изпълни дузпа. Мики Орачев стреля мощно от 17 метра към вратата на "чуковете", топката се отби в ръката на Славчев и Николай Йорданов правилно показа бялата точка.
Зад топката застана Диков, който имаше уникален шанс да се превърне в герой след доста пропуски. Нападателят обаче не подходи достатъчно сериозно, като копна топката, но Леонтиев остана на място и с една ръка прати топката над гредата.

Въпреки това Локо отново имаше шанс да победи, но този път Стефанов от 13 метра стреля над вратата

Това беше и последното положение в мача, който завърши без победител. Въпреки това агитките и на двата тима изпратиха с аплодисменти своите любимци. Домакините демонстрират, че ще бъдат основен фактор в шампионата, но трябва да реализират своите положение.
Гостите пък са приятната изненада до този момент. Новаците опитват да играят футбол, като след загубата на старта в Разград, записаха десет от възможни 12 точки.

Сега има пауза заради националните отбори, след което Втора лига стартира с гостуване на лидера в Добрич на Добруджа. Миньор пък отново има визита в София, но този път на Септември (София).

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) -  МИНЬОР (ПЕРНИК) 0:0