Костова отпадна в първия кръг на турнир в Прага

Българката Елица Костова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в чешката столица Прага от сериите "125К" на Женската тенис асоциация с награден фонд 3,125 милиона долара.
Костова загуби от поставената под номер 31 Мартина ди Джузепе (Италия) с 5:7, 6:3, 3:6.
Двубоят беше доигран днес, след като снощи беше прекъснат след първия сет заради дъжд.
Костова успя да изравни резултата, след като реализира единствен пробив в шестия гейм на втората част.
В третия сет българката поведе с пробив за 3:2, но след това загуби четири поредни гейма, а с това и срещата.
Тя все пак заработи 2 точки за световната ранглиста и 11 хиляди долара.
Друга българка Изабелла Шиникова вчера стартира с победа с 2:6, 6:4, 7:5 над испанката Ева Гереро Алварес, а утре поставената под номер 28 софиянка ще се изправи срещу белгийката Марина Заневска.