Академия Пушкаш и Хаджиев триумфираха в мач с пет гола и два червени картона

Камен Хаджиев и неговият отбор Академия Пушкаш стигнаха до драматична победа с 3:2 над Уйпещ в домакинството си от 3-ия кръг на първенството на Унгария. Домакините до последно трябваше да треперят за трите точки, макар да играха с човек повече от 41-ата минута, когато Щибер от гостите бе изгонен от игра, а в добавеното време и Букерович видя червения картон в ръката на съдията, като така Уйпещ завърши срещата с 9 души на терена.

Комароми изведе Академия Пушкаш напред в 11-ата минута, но в 44-ата Симон изравни.

През второто полувреме домакините вкараха два нови гола чрез Шолноки в 49-ата и Пишек в 83-ата минута. В 86-ата минута обаче гостите върнаха интригата, вкарвайки за 3:2 чрез Мате, но не успяха да направят нищо повече до края.

Така Академия Пушкаш записа първите си три точки за сезона, тъй като пропусна първите два кръга в първенството и това бе дебютният мач за тима, който се намира на 8-ото място в класирането. Уйпещ е с 4 точки от 3 мача и заема 5-ата позиция в таблицата.