Иван Горанов изгледа от пейката победа на Шарльороа

Шарльороа продължава с добрите си игри от началото на сезона в първенството на Белгия. Играчите на Карим Белосин записаха 4-а поредна победа на сметката си, след като надиграха с 2:0 Антверп у дома. Българинът Иван Горанов остана на резервната скамейка в този мач и не се появи на терена.

И двата гола за Шарльроа реализира Шамар Николсон. Той откри резултата в 17-ата минута, а в добавеното време заби и втори гол, с който подпечата успеха на своя тим.

Домакините бяха подпомогнати и от факта, че Антверп игра с човек по-малко от 22-ата минута, когато Бригер Верстрете получи директен червен картон и остави отбора си с човек по-малко.

С тази победа Шарльороа има пълен актив от 12 точки и води в класирането пред Стандард (Лиеж) с 10 и Беершот с 9 точки. Антверп е на 13-ата позиция с 4 точки.