Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

ЦСКА (Москва) се разправи с Ахмат като гост

ЦСКА (Москва) постигна изразителна победа с 3:0 в гостуването си на Ахмат (Грозни) от 6-ия кръг на руската Премиер лига. Въпреки сериозния резултат, успехът на "Армейците" не дойде толкова лесно.

Московчани поведоха в 11-ата минута с гол на Константин Кучаев, който се разписа отблизо, засичайки центриране отляво.

След това обаче мачът бе доста равностоен, като домакините имаха своите шансове, но не успяха да се възползват.

Вместо това, гостите нанизаха два бързи гола в края на мача, с които подпечатаха победата си. В 88-ата минута Кристиян Бистрович вкара красив гол след заучено положение от фаул, а в 90-ата минута Никола Влашич оформи крайното 0:3 с мощен шут от пряк-свободен удар.

В добавеното време Ахмат можеше да стигне до почетно попадение, но техен гол бе отменен заради засада.

Така ЦСКА събра актив от 10 точки и излезе на 5-ото място в класирането. Ахмат е със същия актив, но вече на 7-ата позиция.