Скот Рединг спечели първото състезание от Световния супербайк на "Арагон"

Бившият пилот в MotoGP Скот Рединг записа своят трети успех от началото на сезона в Световния супербайк шампионат (WSBK), след като триумфира в първото състезание за уикенда на испанската писта „Арагон“.

Пилотът на Ducati потегли от трета позиция на стартовата решетка и в началната фаза се движеше зад дуото на Kawasaki, Джонатан Рей и Алекс Лоус. Още в четвъртата от общо 18 обиколки Рединг успя да се изкачи на втора позиция след безапелационна атака срещу Лоус на обратната права. В опита си да контраатакува пилотът на Kawasaki допусна грешка в началото на петия тур и отпадна от надпреварата.

Три обиколки след маневрата си за втора позиция, Рединг изпревари и петкратния световен шампион на спирането за първия завой, като за целта шампионата в Британския супербайк за 2019 година се възползва от по-високата мощност на неговия мотоциклет.

До края на надпреварата Рединг и Рей се движеха на по-малко от половин секунда един от друг, но четири тура преди края в опита си да си върне лидерството Рей допусна грешка на спирането за 12-ти завой. Тази рядка грешка от страна на петкратния шампион позволи на втория пилот на Ducati Чаз Дейвис да се доближи до него, като Дейвис подобно на Рединг се справи с лекото с Kawasaki-то, благодарение на високата максимална скорост на италианския мотор.

В оставащите три тура Дейвис наложи много високо темпо и успя да догони своя съотборник, но така и не се доближи достатъчно за да пробва атака, като разликата между двамата на финала бе едва 0.3 секунди. Трети остана Рей, който в последните обиколки върна газта и завърши на 1.8 секунди зад дуото на Ducati.

Четвърти на 5.3 секунди от Рей остана Майкъл Рубен Риналди с частното Ducati на GoEleven, а петицата бе затворена от пилота на Yamaha Михаел ван дер Марк, който остана на 8.3 секунди от първото място.

С победата си в днешното състезание, Рединг си върна водачеството в генералното класиране на WSBK, като с актив от 157 точки той води с пет пред Рей, а трети със 113 е Топрак Разгатьоглу (Yamaha), който днес остана шести.

В утрешния ден на испанската писта ще се проведат още две състезания, като първото от тях ще е 10-обиколков спринт, който ще определи стартовата решетка за втората основна надпревара. Спринтът е с начален час 12:00 българско време, а второто дълго състезание е от 15:00 часа.