Джокович и Раонич ще играят във финала на турнира "Western & Southern Open" в Ню Йорк

Сърбинът Новак Джокович и канадецът Милош Раонич се класираха за финала на турнира по тенис на твърди кортове "Western & Southern Open", който се провежда в Ню Йорк. Водачът в световната ранглиста Джокович постигна 22-рата си победа за сезона в 22 мача, след като преодоля сет пасив и болки във врата, за да победи испанеца Роберто Баутиста Агут с 4:6, 6:4, 7:6(0). 17-кратният шампион в турнирите от "Големия шлем" наниза 14 аса за успеха, а най-критичният момент за него дойде в третия сет, когато позволи на Баутиста Агут да направи пробив за 6:5 гейма. Джокович обаче веднага успя да върне пробива, а в тайбрека бе напълно безкомпромисен и не даде нито една точка на испанския си съперник.

Доста по-лесно за финала се класира Милош Раонич. 29-годишният канадец победи гръка Стефанос Циципас със 7:6(5), 6:3 и достигна 22-рия си финал в турнири от ATP, след като заби 12 аса и спечели 90 процента от разиграванията при вкаран първи сервис.

Задачата на Раонич във финала обаче няма да е никак лесна, тъй като той има 10 загуби в 10 мача среща Джокович в исторически план. Мачът за титлата е тази вечер от 20:00 часа, а от понеделник, отново на кортовете "Флъшинг Медоус" в Ню Йорк започва и Откритото първенство на САЩ.