Левандовски: Бих дал "Златната топка" на себе си (видео)

Нападателят на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски изигра най-силния сезон в кариерата си и имаше огромна заслуга за требъла на баварците. Полякът стана голмайстор и на трите състезания, в които триумфираха баварците - Бундеслигата, Купата на Германия и Шампионската лига. Всичко това щеше да го превърне в основен претендент за "Златната топка", но организаторите от France Football решиха да не връчват наградата през тази година.

"На кого бих връчил "Златната топка" за 2020 година? На себе си", откровен бе Лева пред Kanal Sportowy. - С Байерн спечелихме всичко възможно. Във всички турнири вкарах най-много голове. Мисля, че всеки футболист с моите постижения би спечелил наградата. Аз обаче в нито един момент не съм мислил за "Златната топка", а само за това как да завоюваме Шампионската лига".

Американското издание

Bleacher Report

вече стартира петиция на сайта Change.org, с която призовава France Football да преосмисли позицията си и да проведе анкетата. До момента петицията е подписана от над 140 000 човека.
Както е известно, френското списание мотивира отказа си да даде наградата с пандемията от коронавирус и неравнопоставеността между футболистите от отделните първенства.