Хеттрик на Депай и ударно начало за Лион (видео)

Лион започна по най-добрия начин кампанията си в Лига 1. Първият мач на "хлапетата" беше отложен, а в двубой от втория кръг те разгромиха с 4:1 Дижон след хеттрик на капитана си Мемфис Депай. Нидерландецът реализира две попадения от дузпа, а Уесли Лотоа от гостите си вкара автогол. Орелиен Шейдлие откри за Дижон в 14-ата минута, но след това Лион не остави никакви съмнение в превъзходството си.

Лион имаше трудности до почивката, но направи обрат в самия край на полувремето и после за тима на Руди Гарсия стана лесно.
Дижон рядко атауваше, но пръв стигна до гол. Негов автор стана Шейдлие, който изненада Антони Лопеш с плътен удар от границата на наказателното поле.  Бруно Моура можеше да изравни, но беше спрян от прекрасната намеса на Алфред Гомис.

В 39-ата минута Депай изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Ахмад Нуншил. Това беше преломният момент в мача, защото до почивката Лион заби още два гола. Първо Лотоа прати топката в собствената си врата след остро центриране отляво, а след това Депай се ориентира най-бързо в близост до вратата на Дижон и простреля Гомис.
В 65-ата минута реферът Беноа Мийо даде втора дузпа за Лион. Тя бе отсъдена след намесата на ВАР, а виновникът бе защитникът на Дижон Джонатан Панзо.

До края на двубоя домакините намалиха темпото, но въпреки това създадоха още няколко добри положения. Най-чистото от тях пропусна Максуел Корне.