Осака и Азаренка ще играят на финала в Ню Йорк

Осака и Азаренка ще играят на финала  в Ню Йорк
Азаренка се възмути от свои колеги (видео)

Наоми Осака от Япония и Виктория Азаренка от Беларус ще играят във финала на състезанието по тенис на твърда настилка "Western & Southern Open", което се провежда в Ню Йорк. Турнирът, който беше спрян за 48 часа, след като Осака се присъедини към бойкота на водещи американски спортисти с искане за расово равенство и социална справедливост, бе подновен с мача между Азаренка и британката Йохана Конта, който белорускинята спечели с 4:6, 6:4, 6:1 за 2 часа и 20 минути игра.
След това на корта в Ню Йорк излязоха Осака и белгийката Елизе Мертенс. Десетата в световната ранглиста Осака спечели с 6:2, 7:6(5) след малко повече от два часа игра, макар във втория сет да трябваше да наваксва изоставане от 2:4 гейма.

До момента Осака и Азаренка са играли три пъти една срещу друга, като японката води с 2:1 победи.