Бивш левскар герой за Омония във Варшава, Динамо (З) продължава след дузпи

Кипърският Омония поднесе една от изненадите във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Тимът от Никозия изхвърли Легия (Варшава) след успех с 2:0 след продължения като гост. В редовното време Игор Левчук от домакините получи червен картон, а първия и така важен гол за Омония вкара бившият халф на Левски Жорди Гомес. Испанецът се разписа от дузпа в 92-ата минута.

Червеният картон на Левчук беше показан в 56-ата минута за грубо нарушение в ситуация, която не предполагаше подобна намеса. Легия удържа нулевото равенство и прати мача в продължения, но там рухна. В 91-ата минута реферът отсъди дузпа за Омония, която Жорди Гомес хладнокръвно превърна в гол, а в 107-ата минута Тиаго Сантош с глава реши всичко в полза на кипърците.
Драма имаше и в Румъния, където ЧФР Клуж отпадна от Динамо (Загреб) след изпълнение на дузпи. Домакините могат да съжаляват, защото в редовното време пропуснаха дузпа, дълго време играха с човек повече, а и при наказателните удари имаха преднина, но в крайна сметка пропуски на Каталин Голофка и Кевин Боли ги провалиха.

Динамо поведе с гол на Армин Гояк в 14-ата минута, но в началото на втората част Кевин Теофил-Катрин направи дузпа и получи червен картон. Ветеранът Чиприан Деак обаче не успя да преодолее Доминик Ливакович.
ЧФР Клуж все пак изравни в 64-ата минута с попадение на Мишел Перейра след далечен удар и груба грешка на Ливакович. В 78-ата минута резервата Лирим Кастрати вкара втори гол за Динамо, но в последните секунди на редовното време Габриел Дебелю прати мача в продължения.

В тях нови голове не паднаха, а при дузпите по-точни се оказаха хърватите. Единственият пропуск за тях направи Гояк, но веднага след това Ливакович се реваншира за лошата си намеса при гола за 1:1 и спаси удара на Голофка, а фаталният пропуск за ЧФР Клуж бе на Боли, който стреля високо в аут.
За третия кръг квалификационен кръг се класира и Динамо (Брест). След като преди седмица разгромиха Астана с 6:3, днес първенецът на Беларус среща доста повече затруднения срещу ФК Сараево, но се наложи с 2:1.

Резултата откри Михаил Гордейчук в 3-ата минута след щастлив рикошет в крака на защитник на гостите. В 34-ата минута ФК Сараево успя да изравни с попадение на Андрей Джоканович, който получи пас от падналия Амар Рахманович и стреля точно до гредата. Успеха на домакините от Беларус донесе Аабдулайе Диало в 49-ата минута, засичайки с гърди центриране от левия фланг.