Брилянтен гол спаси Краснодар срещу ЦСКА (видео)

Отборите на Краснодар и ЦСКА (Москва) завършиха 1:1 в дербито от 5-ия кръг на РПЛ. Константин Кучаев изведе "армейците" напред в 28-ата минута, а в 80-ата Вандерсон изравни с много красиво попадение.

Краснодар стартира сезона с големи амбиции, но в първите 4 кръга допусна загуби от Локомотив (Москва) и Урал. "Армейците" спечелиха две победи на старта, но после отстъпиха последователно на Зенит и Рубин.

Сред титулярите на домакините се завърна шведският национал Виктор Клаесон, който дълго време лекуваше контузия. За ЦСКА пък от първата минута започна младият халф Константин Марадишвили.
Краснодар се опита да притисне съперника в началните минути, но защитата на ЦСКА действаше внимателно. В 15-ата минута Маркус Берг получи възможност да обстрелва вратата на Игор Акинфеев, но го направи неточно. В 24-ата минута Фьодор Чалов опита да изненада стража на "биковете" Матвей Сафонов, но той реагира блестящо.
В 28-ата минута Никола Влашич видя Кучаев и хитро му подаде, а диагоналният шут на младия халф не остави шансове на Сафонов - 0:1. Краснодар дълго време не успя да отговори подобаващо. Атаките на тима се развиваха прекалено бавно и не затрудняваха "армейците".
На почивката Сергей Матвеев пусна Тони Вилена вместо Юрий Газинский и играта на домакините стана по-подредена. За ЦСКА пък дебют направи привлеченият от Ростов Бактийор Зайнутдинов. В 64-ата минута Даниил Уткин пусна чудесно подаване към Клаесон, но той стреля право в Акинфеев.
Краснодар вдигна оборотите и закономерно успя да изравни. В 80-ата минута Вандерсон овладя топката пред наказателното поле и с мощен шут под гредата разстреля Акинфеев - 1:1. В оставащото време никой от отборите не рискува и срещата завърши без победител.
В следващия кръг Краснодар ще е домакин на Ростов, а на ЦСКА (Москва) предстои гостуване на Ахмат.