Динамо Киев спечели Суперкупата на Украйна

Луческу се премисли: Шахтьор вече е история, трябва да продължа напред

Отборът на Динамо Киев е новият носител на Суперкупата на Украйна, след като победи Шахтьор Донецк с 3:1 на стадион "Олимпийский" в Киев. Двубоят се изигра при много тежки условия, като дъждът не спираше да вали.

Шахтьор започна силно мача, като в началните минути дори не оставяше топката във владение на Динамо. Полуфиналистът от Лига Европа обаче така и не се възползва от предимството си във владеенето на топката и получи гол в 20-ата минута, когато се разписа Де Пеня. В 31-ата минута Родригес удвои. Преминалият и през ЦСКА бразилски нападател Жуниор Мораес върна надеждите на Шахтьор в 37-ата минута с гол с глава.

След почивката Шахтьор упражни сериозен натиск, като процентът на владеене на топката стигна 71. Точка в мача сложи Фран Сол, който оформи крайното 3:1. Така Динамо за първи път от 9 години успя да победи Шахтьор с повече от 1 гол разлика.

"Хубав мач при тежко време. Много техничен отбор се изправи срещу отлично организиран тим. Във финалите е важно да победиш, не просто да играеш добре", коментира треньорът на Динамо Мирча Луческу, който е бил начело и на Шахтьор.