Медведев се класира на четвъртфиналите в Ню Йорк

Защитаващият титлата си Даниил Медведев (Русия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове "Western & Southern Open" от сериите "Мастърс" с награден фонд 4.67 милиона долара, който през тази година беше преместен от Синсинати в Ню Йорк заради пандемията от коронавирус.

Поставеният под номер 3 Медведев надделя в третия кръг над словенския квалификант Аляж Бедене с 6:3, 6:3 за 70 минути. Петият в световната ранглиста игра много солидно и не даде нито една възможност за пробив на съперника, като взе 37 от 46 разиграни точки при собствен сервис.
Руснакът рано поведе с 3:1 гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той дръпна с 4:1 и до края нямаше проблеми. На четвъртфиналите Мадведев очаква победителя от срещата между сънародника си Карен Хачанов и испанеца Роберто Баутиста-Агут.