Талант на Ливърпул спаси мърсисайдци след 0:2 срещу РБ Залцбург

Талантливият нападател на Ливърпул Риан Брюстър продължава да впечатлява с изявите си по време на предсезонната подготовка. След като преди няколко дни се разписа за победата с 3:0 над Щутгарт, сега 21-годишният голаджия, който през последния сезон игра под наем в Суонзи, се разписа два пъти срещу РБ Залцбург. По този начин Брюстър спаси шампиона на Премиър лийг от загуба, тъй като "червените" изоставаха с 0:2 след два гола на неговия връстник от австрийския тим Патсън Дака.

Юрген Клоп бе направил една промяна в сравнение със състава, който започна преди три дни срещу Щутгарт - Жоржиньо Вайналдум замени Къртис Джоунс.
Още в третата минута домакините поведоха. Фабиньо загуби топката пред наказателното поле на Ливърпул, Бериша отне, а топката стигна до Патсън Дака, който напредна и стреля покрай Алисон. Само десет минути след това 21-годишният замбиец удвои, засичайки от 7-8 метра ниско центриране на Бериша отляво. Алисон също не се намеси много добре - 2:0 за Залцбург. В края на полувремето Фирмино и Мане пропуснаха най-добрите възможности за мърсисайдци.
На почивката Клоп извърши три промени - Милнър замени Фабиньо, Къртис Джоунс влезе на мястото на Кейта, в бившият играч на РБ Залцбург Такуми Минамино смени Фирмино. В 55-ата минута и Ван Дайк бе заменен от Филипс, след като холандецът получи аркада. Промените продължиха и малко по-късно влязоха и Елиът, Брюстър, Адриан, Куметио, Хувер, Груич и Цимикас.
В 72-рата минута Риан Брюстър намали, разписвайки се във втори пореден мач. Милнър проби отляво, направи двойно с Минамино, след което пусна топката към младия нападател, който от десетина метра стреля под напречната греда - 1:2.
Девет минути по-късно Брюстър изравни резултата. Стражът на домакините излезе извън наказателното поле, за да изпревари Къртис Джоунс, но не успя да изчисти добре. Топката стигна до 21-годишния нападател, който с хубав изстрел от около 22 метра я прати в опразнената врата.
Това бе последният тест за Ливърпул преди съботния двубой за "Къмюнити Шийлд" срещу Арсенал.