Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Шрьодер отчая Хюстън, Оклахома изравни серията след обрат в третата четвърт (видео)

Денис Шрьодер записа личен рекорд в плейофите с 30 точки, а Оклахома Сити Тъндър надделя над Хюстън Рокетс със 117:114 и изравни серията между двата тима от първия кръг на плейофите на Запад след четвъртия мач - 2:2 победи. Крис Пол добави 26 точки, а младата звезда Шей Гилджъс-Александър се отчете с 18 точки и 12 борби за “Гръмотевиците”, които изоставаха с 15 в третата част, но на старта на последната четвърт вече губеха в резултата само с точка.

Джеймс Хардън завърши с 32 точки, 15 асистенции, 8 борби и 4 откраднати топки за Хюстън, а Ерик Гордън отбеляза 23. “Ракетите” счупиха собствения си рекорд за най-много опити за стрелба от тройката в мач от плейофите. Срещу  Тъндър Рокетс пробваха 58 стрелби от зоната за три точки, като постигнаха 39.7% успеваемост (23 точни стрелби). Играчите на Майк Д’Антони обаче изпълниха само 10 наказателни удара за целия мач.
Хюстън отново беше без възстановяващия се от травма в квадрицепса Ръсел Уестбрук, който все още не е играл в тази плейофна серия.