ЛеБрон и Лейкърс минаха през Портланд като валяк в Деня на Коби (видео)

Лос Анджелис Лейкърс спечели със 135:115 срещу Портланд Трейлблейзърс в четвъртия мач от серията между двата тима от първия кръг на плейофите в Западната конференция, с което отборът на ЛеБрон Джеймс поведе с 3:1 победи. Това се случи в “Деня на Коби” - 24/8, които са двата използвани номера от Брайънт в 20-годишната му кариера в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).
ЛеБрон Джеймс завърши с 30 точки и 10 асистенции за 28 минути, преди да седне за постоянно на пейката в края на третата четвъртина. В този момент Лейкърс водеха с 38 точки разлика и един от главните фаворити в Западната конференция записа трета поредна победа срещу Блейзърс. Деймиън Лилард пък вкара само 11 точки за Блейзърс и напусна мача в третата четвъртина с контузия в дясното коляно. Трябва да се отбележи, че ЛеБрон стана първият играч на Лейкърс след Коби Брайънт с поне 30 точки и 10 асистенции в мач от плейофите. Покойният Брайънт постига това на 25 май 2010.
Втората голяма звезда на “Езерняците” - тежкото крило/център Антъни Дейвис, пък записа само 18 минути днес и напусна игрището в третата четвърт заради спазми в гърба. Дейвис завърши мача с 18 точки.
Калифорнийци контролираха мача от самото начало, като в един момент имаха аванс от 24:8, а Портланд в нито един момент в срещата нямаше преднина в резултата.