Медведев преодоля първото препятствие на Western & Southern Open

Защитаващият трофея на Western & Southern Open Даниил Медведев продължи защитата на титлата си от турнира с убедителна победа с 6:4, 6:4 срещу американския квалификант Маркос Хирон, класирайки се за третия кръг.

Турнирът в Синсинати, който тази година се провежда в Ню Йорк, бе един от шестте поредни, в които руснакът игра на финал миналата година.

Пробив в петия гейм бе достатъчен на Медведев за край на първия сет за 42 минути. Руснакът спечели подаването на американеца отново рано във втората част и запази преднината си до края за чиста победа в рамките на час и половина. Той защити всички три разигравания за пробив на Хирон, изпрати 16 печеливши удара в полето на съперника и направи само 14 непредизвикани грешки.

Канадецът Милош Раонич също продължи напред след победа с 6:3, 7:5 срещу британеца Дан Еванс.

Британката Йохана Конта, осма в схемата, победи с 6:2, 6:0 за 63 минути белгийката Кирстен Флипкенс в мач от турнира за жени. В следващия кръг тя ще срещне рускинята Вера Звонарьова, която надви германката Лаура Зийгмунд с 6:1, 6:1.