Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Янис доминира, а Милуоки пое контрола над серията с Орландо

Фаворитът в Източната конференция Милуоки Бъкс пое контрол над серията с Орландо, след като записа втори последователен успех над съперника си. Играчите на старши треньора Майк Бъдънхолзър спечелиха мач №3 от четвъртфиналната серия с Меджик със 121:107 (31:23, 39:20, 29:34, 22:30) и вече водят в общия резултат с 2-1 победи. Голямата звезда на "елените" Янис Адетокумбо отново бе основната движеща сила за тима си, след като наниза 35 точки за успеха. 25-годишният грък се превърна в първият играч в историята на НБА, записал поне 35 точки и 10 борби при 85% стрелба от полето в плейофен мач.

Стартови петици:

Милуоки Бъкс - Ерик Бледсоу, Уесли Матюс, Крис Мидълтън, Янис Адетокумбо, Брук Лопес

Орландо Меджик - Маркел Фулц, Еван Фурние, Гари Кларк, Джеймс Енис III, Никола Вучевич

“Магьосниците” бяха способни да отвръщат на удара на опонента си само в първите 5 минути и то заради добрата стрелба на лидера Никола Вучевич, но след това се съсякоха сами с няколко последователни грешки, като позволиха на Милуоки да вземе първата двуцифрена преднина в мача при 23:12. Терънс Рос наниза шест бързи точки от пейката на Меджик, а Янис Адетокумбо оформи крайното 31:23 след първите 12 минути игра.

Интригата методично се изпаряваше през втората четвърт, в която Янис, Мидълтън и Уес Матюс диктуваха събитията на паркета. “Елените” достигнаха до 24 точки аванс в средата на частта, а междувременно двама играчи бяха изгонени заради физически сблъсък - Марвин Уилямс от Милуоки и Джеймс Енис III от Орландо. Разликата на голямата почивка се увеличи до 27 точки при 70:43.
В третата четвърт преднината на "елените" премина границата от 30-те пункта, но храбрите "магьосници" направиха всичко по силите си, за да направят поражението си достойно, намалявайки дефицита си до 12 точки чрез добро включване от резервата Ди Джей Огъстин. Кошове на Янис и Брук Лопес обаче довършиха Орландо и успехът в мач №3 очаквано отиде в ръцете на "елените" - 121:107.

Янис Адетокумбо приключи срещата с 35 точки, 11 борби и 7 асистенции при 12/14 стрелба от полето, Крис Мидълтън се разписа със 17 пункта, 8 овладени топки и 6 завършващи подавания, Брук Лопес добави 16 точки и 6 борби, а Ерик Бледсоу допълни с 16/5/8.

Ди Джей Огъстин наниза 24 точки и направи 6 асистенции за Орландо, Никола Вучевич и Терънс Рос вкараха по 20 точки, а с 13 пункта приключи Маркел Фулц.