"Горещите" поставиха рекорд и крачат с пълна сила към полуфиналите

Отборът на Маями Хийт продължава по план в плейофите на НБА. "Горещите" вече имат преднина от 2-0 победи над Индиана Пейсърс в четвъртфиналната серия, след като спечелиха и втория мач с крайното 109:100 (22:24, 29:22, 37:31, 21:23). Селекцията на Ерик Сполстра постави нов рекорд в плейофната история на клуба със 18 успешни тройки, а топстрелецът Дънкан Робинсън бе отговорен за 7 тях, като се изравни с досегашните най-добри постижения в плейофите на Майк Милър и Деймън Джоунс.

Стартови петици:

Маями Хийт - Горан Драгич, Дънкан Робинсън, Джими Бътлър, Джей Краудър, Бам Адебайо

Индиана Пейсърс - Малкълм Брогдън, Виктор Оладипо, Ти Джей Уорън, Арън Холидей, Майлс Търнър

Стрелецът на Маями Дънкан Робинсън влезе в мача с три поредни тройки в рамките на 65 секунди, а "горещите" взеха ранна преднина от 9 точки при 12:3. Малкълм Брогдън отговори със 7 поредни пункта, които помогнаха на Пейсърс да се фокусират след ранния шок. Играта остана равностойна до края на първия период, приключил при 2 точки аванс за "пешеходците" - 22:24.
И двата тима акцентираха на защитата в началото на втората част, като нито един от двата тима не успя да се отскубне в резултата. Кратка акция на Джими Бътлър все пак позволи на Хийт да поведат в резултата с пет точки преди голямата почивка - 51:46.
Индиана изгуби ритъм в началото на второто полувреме, а Дънкан Робинсън продължаваше да демонстрира великолепната си стрелба, като до момента бе вкарал всичките си 6 опита от далечно разстояние. Разликата в мача стана 13 точки след кошове на Горан Драгич и Джими Бътлър - 72:59. Маями задържа двуцифрената си преднина до самия край на периода, печелейки частта с 37:31 и повеждайки с 11 точки преди последните 12 минути - 88:77.
Играчите на старши треньора Нейт МакМилан опитаха да се завърнат в двубоя в последната четвърт, но отново срещнаха трудности с опазването на 34-годишния ветеран Горан Драгич, който без особени проблеми разплиташе защитата на Пейсърс. "Горещите" удържаха съперника си и триумфираха със 109:100.
Дънкан Робинсън завърши с 24 точки при 7/8 стрелба от тройката, Горан Драгич бе полезен с 20 точки и 6 асистенции, Джими Бътлър записа 18 пункта, 7 борби и 6 завършващи подавания, Тайлър Хиро регистрира 15 точки и 5 борби, а Джей Краудър добави 10 точки и 8 овладени топки.
Виктор Оладипо реализира 22 точки за Пейсърс, Майлс Търнър приключи със 17 точки, 8 борби и 5 чадъра, Малкълм Брогдън също реализира 17 пункта и направи 9 асистенции, Ти Джей Уорън вкара 14 точки, а Арън Холидей остана с 12.