Хеттрик на резерва донесе първа победа на Хебър

Отборът на Хебър (Пазарджик) записа първи успех за сезон 2020/2021 година във Втора лига. Тимът на Николай Митов разби с 3:0 Струмска слава (Радомир) на стадион "Георги Бенковски" в мач от 3-ия кръг.

Герой за "зелените" стана резервата Александър Димитров, който вкара хеттрик в рамките на 12 минути. Той влезе след почивката, а в 69-ата минута даде аванс на пазарджаклии с първото си попадение за клуба. Четири минути по-късно удвои, а в 81-ата минута вкара и първия си хеттрик в професионалния футбол на България.
Така играчите на Митов имат вече пет точки, след като стартираха сезона с две равенства срещу Пирин (Благоевград) и Витоша (Бистрица). Този уикенд Хебър почива, тъй като трябваше да гостува на Дунав, който се отказа от участие и се подвизава в Трета лига.
Следващата среща на хебърци отново е пред своя публика срещу Септември (София) на 28 август. Струмска слава остана с една точка.

Хебър 1918 (Пазарджик) - Струмска слава 1927 (Радомир) 3:0

1:0 Александър Димитров (69)
2:0 Александър Димитров (73)

3:0 Александър Димитров (81)