Братя повалиха Витоша (Бистрица) в Габрово

Новакът във Втора лига Янтра 2019 (Габрово) надви с 2:1 Витоша (Бистрица) на своя стадион "Христо Ботев". Това е втори пореден успех за габровци пред своя публика, след като на старта в сезона победиха Кариана (1:0). Двамата братя Пламен Кожурахов (51) и Християн Кожухаров (88) бяха точни за Янтра. Тимът на Стоян Ацаров бе по-настоятелен през по-голямата част от срещата. Още в 5-ата минута беше отменен красив гол със задна ножица на Искрен Писаров, но решението на съдията Ивайло Ненков беше правилно, тъй като крилото беше в положение на засада.

През втората част Янтра обаче успя да измъкне победата. Първо Пламен Кожухаров беше точен с глава от няколко метра, вкарвайки втория си пореден гол в шампионата.
Гостите опитаха да върнат попадението, но нямаха късмет, а бърза контраатака в 88-ата минута матира "бистришките тигри", като този път Християн Кожухаров беше точен.

Невероятна грешка на вратаря Иван Гошев върна надеждата на Витоша в 91-ата минута. Стражът на домакините допусна гол от около 40 метра след опит за центриране на Марио Дилчовски.
Въпреки това времето беше прекалено малко и Янтра празнуваше. Домакините имат шест точки, докато съставът на Асен Букарев остана с една точка от два мача.

Янтра 2019 (Габрово) - Витоша (Бистрица) 2:1
1:0 Пламен Кожухаров (51)
2:0 Християн Кожухаров (88)
2:1 Марио Дилчовски (91)