Ударно начало на плейофите! Мъри и Йокич измъкнаха Денвър от наказателната акция на Мичъл

. Селекцията на старши треньора

Майк Малоун

надделя над опонента си със

135:125 (31:25, 28:27, 19:31, 37:32, 20:10)

в страхотен мач, който се нуждаеше от продължение, за да определи победител. Лидерите на

Денвър Джамал Мъри

и

Никола Йокич

бяха в основата на успеха, след като комбинираха за 65 от 135-те точки на тима си, а от другата страна звездата на

Юта Донован Мичъл

завърши с феноменалните 57 пункта. По този начин

Нъгетс

повеждат с 1-0 в четвъртфиналната серия между двата тима.

, а до него стояха

Ройс О'Нийл,  Джо Ингълс, Джуан Морган и Руди Гобер.

Двата тима предложиха равностойно начало, като разликата се държеше в рамките на 2-3 точки до средата на първия период.

започна по отличен начин дебюта си в плейофите, нанизвайки две тройки още в първата част, като втората даде 4 точки аванс на

Нъгетс

- 18:14 с 4:43 до края на първата четвърт.

Йокич

и компания поведоха с 9 точки към края на четвъртината, а тройка на резервата на

Юта Джордан Кларксън

оформи крайното 31:26 след 12 минути игра.

се развихри в първата половина на втората четвърт с 8 поредни точки за

"джазмените",

но

Денвър

продължаваше да държи аванса си чрез

, който имаше 13 точки за 12 изиграни минути - 43:38 при 6:45 на таблото.

Мичъл

продължи с чудесната си игра и наниза още две поредни стрелби, за да върне паритета в резултата минута по-късно.

Джамал Мъри

също превключи на по-висока предавка и отбеляза цели 12 поредни точки за

Денвър

, осигурявайки 10 пункта преднина на своите - 57:47. Резултатът на голямата почивка бе 59:52, след като

Джо Ингълс

и

Мичъл

помогнаха на

Юта

да заличи двуцифрената преднина на съперника си.
След почивката играчите на Юта бяха по-концентрирани и стартираха третия период със 7 последователни точки за 59:59. Портър, Йокич и Монте Морис все пак успокоиха мотивираните "джазмени" и отново дадоха преднина на тима си от 7 точки при 68:61. Това никак не притесни лидера на Юта Донован Мичъл, който подхвана нова брилянтна наказателна акция и чрез неговите действия Джаз дръпнаха с 3 точки в резултата при 70:73 след серия от 2:12. Мичъл вече имаше 27 пункта на сметката си, а Юта задържа аванса си до края на третия период - 78:83.

Тройки на Милсап и Тори Крейг в началото на четвъртия период стопиха дефицита на Денвър на една точка, а два поредни коша на Джеръми Грант изпратиха преднината отново у редиците на Нъгетс - 94:93 с 6:40 на таблото. Мичъл отново наказваше след появяването си на паркета и вкара 9 поредни точки, за да върне аванса в полза на Юта - 98:102 при 4:40 оставащи. Йокич обаче също пое диригентската палка за своя тим и обърна за 103:102 след тройка и поднасяне.

Последва размяна на кошове между Гобер и Мъри, но след това героят за Юта Мичъл избухна отново и даде 4 точки преднина на Джаз - 105:109 и 2:11 на часовника. Мъри отговори с успешен далечен изстрел, направил резултата 108:109, но Мичъл отново не сбърка и бе точен на два пъти от наказателната линия за 108:111.

Това обаче не бе всичко, тъй като Джамал Мъри реализира на два поредни пъти за 113:111, а Мичъл отговори с кош за 113:113. Гобер извърши нарушение срещу Йокич и сърбинът не трепна от линията за две аванс в полза на Денвър - 115:113 с 26.5 оставащи секунди. Мичъл също показа хладнокръвие и наниза 51-вата си точка в мача, за да изравни резултата от наказателната линия - 115:115. В последното нападение в редовното време Никола Йокич пропусна и мачът отиде в продължение.

Изпуснатият изстрел на Йокич не повлия негативно на Денвър и тимът се изстреля с осем точки преднина след успешни стрелби на Мъри и Морис - 123:115. Кларксън намали, но тройка на Йокич увеличи аванса на Нъгетс на 9 точки и ги доближи до победата в мач №1. Мъри пък довърши "джазмените", след като неутрализира опитите на Мичъл и компания за късен обрат - 135:125.

Джамал Мъри регистрира 36 точки, 5 борби и 9 асистенции за победата, Никола Йокич добави 29 точки и 10 борби, с 19 точки от пейката помогна Джеръми Грант, Монте Морис вкара 14, Майкъл Портър-младши добави 13 и 8 борби, а с 11 точки приключи Тори Крейг.

Донован Мичъл бе абсолютният лидер на Юта с 57 точки, 9 борби и 7 асистенции, Джо Ингълс добави 19 точки, 5 овладени топки и 6 завършващи подавания, Джордан Кларксън се разписа с 18 точки от пейката, а Руди Гобер записа 17 пункта и 7 борби.