Фиона Феро спечели титлата в Палермо

Французойката Фиона Феро завърши прекрасната си победна серия на 31-ия турнир по тенис за жени в Палермо с 6:2, 7:5 срещу естонката Анет Контавейт във финала, с което спечели четвърта титла в кариерата си. Феро бе непобедена в два поредни демонстративни турнира и продължи серията в първата официална надпревара след подновяването на сезона в професионалния тенис. Тя записа пет успеха в Палермо и загуби само един сет, а мачът срещу Контавейт продължи час и 43 минути.

Естонката, която игра на финала в Мелбърн в началото на годината, допусна втори пробив в предпоследния гейм на първата част и Феро получи възможност да сервира за победата. Французойката се възползва от шестото разиграване за първия сет и поведе във финала.
Контавейт си взе поука и започна с ранен пробив за 2:0, което по-късно й осигури и подаване за сета. Феро обаче спечели следващите три гейма и остана само на четири точки от титлата. Тя ги спечели бързо на собствен сервис и вдигна втория си трофей от УТА без загубен сет.