Станков и Борукова двойни шампиони в София

Станислав Станков (Супер спорт-Варна) и Кристина Борукова (Тракия 96-Пловдив) спечелиха своите втори шампионски индивидуални титли на държавния шампионат по лека атлетика за мъже и жени, който завършва днес на Националния стадион “Васил Левски” в София.

След като вчера стана шампион на 110 метра с препятствия, днес Станков защити миналогодишната си титла и на 400 метра с препятствия. Той финишира първи по убедителен начин с 52.93 секунди. Николай Николов (Тракия 96-Пловдив) се пребори за сребърния медал с 54.18 секунди, а Симеон Стоянов (Супер спорт-Варна) грабна бронза с 56.46 секунди.

При жените Борукова също нямаше конкуренция и защити титлата си от миналата година с 58.91 секунди. Вчера тя стана шампионка и на 400 метра. Втора на 400 м/пр се нареди Божидара Гатева (Супер спорт - Варна) с 64.99 секунди, а бронзовия медал извоюва многобойката Ива Александрова (СК Спортико) с 65.54 секунди.