Нани изведе Орландо до финала в САЩ

Орландо Сити ще се изправи срещу Портланд Тимбърс в битка за титлата в първенството на САЩ. Тази нощ Орландо се класира за финала на Мейджър Сокър Лийг след победа с 3:1 над Минесота Юнайтед. Следващата седмица "лъвовете" ще търсят първи голям трофей в историята си.

В основата на успеха на Орландо бе португалското крило Нани. Бившият играч на Манчестър Юнайтед се разписа на два пъти през първото полувреме и осигури солиден аванс на тима си. Той откри резултата в 36-ата минута, след като бе изведен от централния защитник Янсон с дълго подаване. Шест минути по-късно Нани отбеляза красив гол, възползвайки се от пространството, което му остави защитата на съперника.

Мейсън Тойе върна Портланд в мача с попадение в 83-ата минута. Минесота се изнесоха в предни позиции и това позволи на Сити да стигне до трети гол в самия край.

Орландо не успя да се класира за плейофите в първите пет години след създаването си през 2013 г., а сега е на крачка от титлата. Основна заслуга за прогреса на тима има наставникът Оскар Пареха.
Съперникът им на финала Портланд Тимбърс ден по-рано се справи с Филаделфия Юниън след успех с 2:1. Портланд е далеч по-опитен в заключителната фаза на американското първенство. Тимът игра на два пъти във финала през последните години. През 2015 г. Тимбърс стигна до титлата, а през 2018 г. загуби от Атланта Юнайтед.