Копенхаген разби Истанбул ББ и чака Ман Юнайтед (видео)

Отборът на Копенхаген разби с 3:0 Истанбул Башакшехир на “Паркен” в среща от 1/8-финалите на Лига Европа. Датчаните преодоляха пасива от 0:1 от първия мач и така станаха първият четвърфиналист в турнира. Техният следващ противник най-вероятно ще бъде Манчестър Юнайтед, на който му предстои протоколен реванш срещу ЛАСК след разгрома с 5:0 в Австрия.

Домакините бързо заличиха изоставането си от двубоя в Истанбул с гол на Йонас Уинд още в 4-ата минута, когато нападателят засече с глава центриране на Расмус Йенсен. В 53-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа, която беше реализирана именно от Уинд. Крайното 3:0 оформи Йенсен, който в 62-ата минута направи успешен дрибъл и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Мерт Гюнок. Така Копенхаген за първи път в историята си ще играе на 1/4-финал в Европа.