Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Байерн продължи победната си серия и срещу Марсилия (видео)

Байерн (Мюнхен) победи Марсилия с 1:0 в приятелска среща, играна на базата на баварците в Мюнхен. Единственото попадение в мача бе дело на Серж Гнабри в 20-ата минута.

Отборът на Ханзи Флик се подготвя за възобновяването на Шампионската лига. Следващата седмица тимът се изправя срещу Челси в реванш от осминафиналите.

Шампионът на Германия завърши първенството със серия от 13 поредни шампионатни победи, а серията е 17 поредни успеха във всички турнири. За последно отборът не напусна терена като победил на 9 февруари, когато завърши 0:0 срещу РБ Лайпциг.

Срещу Марсилия Байерн излезе с основните си играчи. Наставникът на баварците бе направил някои размествания. Кимих игра като десен бек поради контузията на Павард. Шампионът на Германия контролираше мача от самото начало. Гнабри откри резултата след индивидуален пробив, като развинти защитата на съперника.
След почивката в игра се появиха Коутиньо, Ернандес и Толисо, който се размина с попадение в началото на второто полувреме. Бразилецът също не бе далеч от гола, но ударът му мина покрай вратата. Баварците имаха голямо предимство по отношение владението на топката, но имаха проблеми да преодолеят защитата на французите.
Защитникът Никлас Зюле игра 30 минути. За него това бе първи мач от октомври 2019 г.
Марсилия не е играл официален мач от март, когато бе спряно френското първенство. За тима обаче това е четвърта контрола от подготовката им за новия сезон.