Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Хеттрик на Киеза, Болоня с антирекорд (видео)

Фиорентина отнесе Болоня с 4:0 на "Артемио Франки" в мач от предпоследния кръг на Серия А. Срещата не бе от особено значение и за двата отбора, които са в средата на класирането. Успехът обаче изкачи "виолетовите" над днешния си съперник и те вече са десети.

Болоня пък направи антирекорд, след като допусна гол в 31-и пореден шампионатен мач и стана първият отбор в Серия А с подобно постижение.

Първото полувреме не предвещаваше разгром за гостите, които започнаха по-добре. Те пропуснаха отлична възможност в началото и още една в края на полувремето, когато Домингес излезе на чиста позиция, но се подхлъзна и стреля над вратата. Федерико Киеза пък не успя да се разпише, след като преодоля няколко защитници и вратаря, но ударът му бе изчистен от голлинията.

След почивката домакините бързо поведоха с 2:0 след две попадения на Киеза. Първото попадение стана след рикошет, но даде самочувствие на нападателя. Болоня бе тотално надигран през втората част, а Миленкович вкара трети гол в 74-ата минута. Киеза отбеляза най-хубавото си попадение малко преди края и оформи своя хеттрик. След гола той отиде да поздрави Франк Рибери на трибуните.