След поредния си гол Имобиле стана най-резултатният играч в Европа (видео)

Лацио записа трета поредна победа, след като спечели с 2:0 домакинството си на вече изпадналия Бреша. Кореа откри резултата в 17-ата минута, а към края Чиро Имобиле отбеляза поредния си гол. Римляните се изравниха по точки с Аталанта и изостават на точка от втория Интер кръг преди края на Серия А.

С днешното попадение Имобиле, който реализира хеттрик срещу Верона преди няколко дни, вече има 35 гола в първенството. Той почти сигурно ще завърши като голмайстор, тъй като вече има преднина от 4 попадения пред Кристиано Роналдо.
Имобиле изпревари Роберт Левандовски в битката за "Златната обувка" и стана най-резултатният играч в големите първенства на Европа за този сезон, като само някакво чудо би го лишило от трофея. Италианският нападател е на крачка и от друг рекорд - най-много голове в Серия А за един сезон. В момента той се държи от Гонсало Игуаин, който вкара 36 попадения през сезон 2015/16.
Бреша направи изненадващо силен старт на "Олимпико", но не се възползва от това. Най-доброто положение бе изпуснато от Торегроса, който след ъглов удар стреля с глава, но над вратата.
При първата ситуация, открила се пред Имобиле, той стреля неточно, но в 17-ата минута асистира за първия гол в мача. Той направи двойно с Хоакин Кореа в наказателното поле, а след това аржентинецът финтира и матира защитата на съперника с удар в мрежата.
Римляните доминираха до края на първото полувреме и пропуснаха няколко добри възможности да удвоят преднината си. След почивката Имобиле реализира поредния си гол с удар от малък ъгъл. Малко преди края Луис Алберто нацели гредата.