Добруджа тресна здраво Черно море, Курьор пропусна дузпа

Черно море загуби от Добруджа с 0:3 втората си контрола за деня. Мачът се игра на стадион "Младост" във Варна. Гостите откриха резултата още в 9-минута, а гола реализира Иван Цачев. В 27-та минута Добруджа можеше да удвои преднината си, но след удара на Христиан Казаков отляво топката премина встрани от вратата. В 32-та минута Мехди Букаси засече топката с глава след центриране от корнер, но ударът бе слаб и вратарят на гостите Димитър Илиев улови. В 41-та минута Иван Цачев стреля опасно по диагонал, но вратарят на Черно море Иван Дичевски изби топката. При последвалия корнер Христиан Казаков засече с глава топката и я насочи към близката греда, но топката премина на сантиметри встрани.

В 57-та минута Добруджа удвои аванса си. Денис Кадир се възползва от грешка на вратаря Иван Дичевски, който изпусна топката, овладя я и вкара на опразнената врата за 2:0. В 59-минута Илиан Капитанов пропусна да вкара нов гол за гостите, след отлична намеса на вратаря та Черно море Иван Дичевски. В 63-та минута гостите вкараха трети гол, като негов автор отново стана Денис Кадир. В 80-та минута съдията отсъди дузпа за Черно море за нарушение срещу Матиас Курьор. Потърпевшият застана зад топката, но вратарят на гостите Димитър Илиев успя да спаси. Последната проверка на "моряците" преди началото на новото първенство е в събота срещу Локомотив (Горна Оряховица).