Суонзи направи първа крачка към завръщане във Висшата лига

Суонзи направи първата крачка към завръщане в елита на английския футбол, след като в първия полуфинален плейоф в Чемпиъншип победи с 1:0 Брентфорд.

Ганаецът Андре Аю вкара единствения гол в 82-рата минута след чудесна бърза размяна на пасове между играчи на домакините. Преди това обаче той пропусна дузпа в 64-тата минута, когато ударът му бе блокиран от вратаря на Брентфорд Давид Рая.

Вместо обаче спасяването да даде инерция на гостите, те допуснаха да останат с 10 човека на терена само няколко секунди по-късно, когато Рико Хенри бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки загубата, която е трета поредна за Бренфорд, който в последния ден от редовния сезон имаше шанс и за директна промоция за Висшата лига, "пчеличките" не губят шанс за Висшата лига, тъй като в сряда предстои реванш.

В другия полуфинален плейоф играят отборите на Кардиф и Фулъм. Първият мач между тях е в понеделник в уелската столица.