Две спорни дузпи донесоха важна победа на Рома (видео)

С две спорни дузпи Рома постигна успех с 2:1 над Фиорентина в двубой от 36-ия кръг на Серия А и се утвърди на петата позиция в класирането два кръга преди края на сезона. "Вълците" събраха 64 точки и имат 4 повече от Милан и ако запазят тази позиция, то ще си осигурят място в групите на Лига Европа.

В герой за Рома се превърна бившият играч на "виолетовите" Жордан Верету, който отбеляза и двете попадения от бялата точка. Той откри резултата в края на първото полувреме, след като реферът отсъди наказателен удар за доста спорно нарушение в пеналта. В 53-ата минута Фиорентина изравни, след като Никола Миленкович се разписа с глава след центриране в наказателното поле. Двубоят стана много открит, като и двата тима търсеха победата.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Рома получи за втори път право да изпълни дузпа. Стражът на "виолетовите" Пиетро Терачано отрази удар на Коларов извън наказателното поле, а втурналият се за добавка Един Джеко имаше контакт със стража, за което и Рома получи дузпа, която отново беше реализирана от Верету.