Дани Ингс се разписа при обрат на Саутхамптън, но това се оказа недостатъчно (видео)

Саутхамптън стигна до обрат и победа с 3:1 над Шефилд Юнайтед на "Сейнт Мери" в двубой от последния кръг на Премиър лийг. Гостите поведоха с гол на Джон Лундстрам (26'), но след почивката "светците" направиха пълен обрат след две попадения на Че Адамс (50', 71') и гол от дузпа на Дани Ингс (84').
Адамс започна вместо Шейн Лонг в титулярния състав на "светците". Крис Уайлдър пък бе направил четири промени в отбора на Шефилд Юнайтед. Джон Флек, Джон Лундстрам, Джак Робинсън и Били Шарп започнаха за гостите.
Лундстрам даде аванс на "остриетата" в 26-ата минута, когато центриране на Шарп към далечната греда стигна до него. Той изпревари Бертранд и стреля - 0:1.
В 51-вата минута Че Адамс изравни, след като догони едно дълго подаване, справи се с Игън и стреля покрай Дийн Хендерсън за 1:1. Това бе началото на обрата, до който Саутхамптън стигна през второто полувреме.
В 71-вата минута Че Адам реализира втори гол. Уокър-Питърс проби, елиминира Робинсън и стреля силно. Топката рикошира в Башам и се озова на пътя на Адамс, който нямаше как да пропусне от тази позиция. Шест минути преди края голмайсторът на Саутхамптън Дани Ингс се разписа от дузпа за крайното 3:1. Това бе гол №22 за нападателя през този сезон, но в крайна сметка той завърши на второ място при реализаторите заедно с Пиер-Емерик Обамеянг. Джейми Варди ги победи в тази надпревара с един гол повече.
В крайна сметка "светците" завършиха на 11-о място в крайното класиране. Шефилд Юнайтед се срина до деветата позиция, след като в един момент от сезона "остриетата" дори бяха сред претендентите за топ 4.