Преборилият коронавируса Фелаини се завърна с хеттрик за 8 минути (видео)

Бившият халф на Евертън и Манчестър Юнайтед Маруан Фелаини се отчете с хеттрик за победата с 3:2 на настоящия му отбор Шандонг Луненг срещу Далиан Про от първия кръг на китайското първенство.

Резултатът за домакините от Далиан откри бившият нападател на Уест Бромич Саломон Рондон в 57-ата минута. След това обаче дойде звездният миг на Фелаини, който оформи своя хеттрик от голове с глава в рамките на едва осем минути - 79-ата, 83-ата и 86-ата. Още по-впечатляващ е фактът, че белгиецът прекара няколко седмици в болница през март и април, тъй като беше заразен с коронавирус. Неговите попадения се оказаха достатъчни за успеха на Шандонг, тъй като отборът на Рафаел Бенитес и Марек Хамшик стигна само до още един гол, дело на Маркус Даниелсон в добавеното време.